Ezen az oldalon a dalaimat, dalszövegeimet osztom meg veletek.
Ha nem szeretnétek az újdonságokról lemaradni, itt tudtok feliratkozni a YouTube csatornámra.
A szív útja
A szív útja
Te vagy, Kedves
A szív útja
Súgja lelked
Édes hangján azt
Aki vagy!
Alsó Világ hívogató
Szívedet kitárva,
Jöjj velem most az Alsó Világba!
Ősök szelleme merül veled,
Kérdést a válaszodra megleled.
Segítőd, ha megjelenik,
Állatként elevenedik.
Ez ősi gyökerek otthona,
Eleink tudása került oda.
Az erdőből jövök (Huni Kuin népdal – Barát István Zsolt fordítása)
Oííí iééé eééé aaaa
Yo vengo de la floresta
Mi canto es de amor
Soy un indio mensajero
Mensajero de amor
Oííí iééé eééé aaaa
Az erdőből jövök
Dalom a szerelem
Emberként járom utam
Ebben a csodás világban
Oííí iééé eééé aaaa
Yo le pido madre tierra
Toda hora toda dia
Para traer la cura
Y dar mucha alegria
Oííí iééé eééé aaaa
Kérjük Földanyánkat,
mindennap és órában,
hogy gyógyítson meg minket
szívünk ezer örömével.
Oííí iééé eééé aaaa
Yo vengo de la floresta
Juntos mis hermanos voy
Hablan con el corazon
Esta es mi tradicion
Oííí iééé eééé aaaa
Az erdő közepében
testvéreim körében,
Szívemből éneklek most,
mert ez az én örökségem.
Oííí iééé eééé aaaa
Yo vengo de la selva
Mi canto es de amor
Soy un indio mensajero
Mensajero bella flor
Oííí iééé eééé aaaa
Az erdőből jövök
Dalom a szerelem
Emberként járom utam
Ebben a csodás világban
Oííí iééé eééé aaaa
Azt gondoltam (népdal)
Azt gondoltam eső esik
Pedig a szemem könnyezik
Azt gondoltam eső esik
Pedig a szemem könnyezik
Az én szemem sűrű felhő
Onnant ver engem az eső
Az én szemem sűrű felhő
Onnant ver engem az eső
Gyere rózsám, béküljünk meg
Mi egymásnak engedjünk meg
Gyere rózsám, béküljünk meg
Mi egymásnak engedjünk meg
Mind így voltak kik így jártak
Mind megengedtek egymásnak
Mind így voltak kik így jártak
Mind megengedtek egymásnak
Nyújtsad kezed, bár egy felet,
Bár még egy szót szóljak veled
Nyújtsad kezed, bár egy felet,
Bár még egy szót szóljak veled
Nyújtsad kezed keresztesen
Búcsúzzunk el örökösen
Nyújtsad kezed keresztesen
Búcsúzzunk el örökösen
Úgy fáj az én gyönge szívem
Nem t’om tiéd fáj-e vagy nem
Úgy fáj az én gyönge szívem
Nem t’om tiéd fáj-e vagy nem
Fáj es annak mit tudsz tenni
Mikor ennek így kell lenni
S ha a tied úgy tud fájni
Soha nem tudunk megválni
Áldás-varázslat
Áldás, áldás, áldás!
Áldás legyen rajtam!
Áldás legyen rajtam!
Áldás legyen rajtam!
Megteremtem, amire vágyom!
Megteremtem, amire vágyom!
Megteremtem, amire vágyom!
Elengedem, amire nincs szükségem!
Elengedem, amire nincs szükségem!
Elengedem, amire nincs szükségem!
Búcsúztató (Benedek István – Barát István Zsolt)
Hű tanítvány, pihenj a fehér csöndben,
Pihend ki léted fáradalmait.
S ha visszatérsz újra e kerek földre,
Hozd el az egek ajándékait!
Hozz szeretetet, irgalmat magaddal!
Résztvevő szívet mindenek felé,
Északnak, Délnek, Keletnek, Nyugatnak,
Jó szándékot fel- és lefelé.
Legyél visszhangja majd a tanításnak!
Légy szerény, szelíd majd és egyszerű!
A gyengék védelmére áldozd léted,
Mert testvéred az állat és a fű.
A mérhetetlen fény ragyogjon néked!
Kísérjen el végtelen irgalom!
Pihenj az égi lótusz ligetében,
Hol nincs szenvedés, nincs fájdalom!
Üdvözlégy, Lótuszvirág Ékessége!
Üdvözlégy, Halhatatlan Örökség!
Üdvözlégy, Hat Világnak Fényessége!
Üdvözlégy, Buddha, Tan és Közösség!
Ez világ miolta
Halotti ének (Maróthi György feldolgozása, 1743)
Ez’ világ miolta,
fennáll ő mivolta,
sűrű változás!
Minden dolga ínség,
bánat, keserűség,
és áhítozás.
Nincsen benne állandóság,
minden hiábavalóság,
és áhítozás.
Nincsen benne állandóság,
minden hiábavalóság,
és áhítozás.
Éji erdőn
Éji erdőn a Hold fénye
Ez vagy, ahogy ragyogsz rám
Vissza nekem
Hűsítő szél a forróságban
Mikor bőrömre fújsz,s bújsz
Hozzám-velem
Te vagy nékem a vers, amit
Olvasok vagy írok
Hozzád életem
Ez vagy nekem
Én vagyok
Én vagyok a fény az éjben
Én vagyok a hideg a sötétben
Nap és Hold, ott fenn az Égen
Csillagok a feketeségben
Én vagyok a fény az éjben
Én vagyok a hideg a sötétben
Tűz vagyok izzik a lelkem
Tűz vagyok hevíti a testem
Tűz vagyok izzik a vérem
Tűz vagyok ez az én létem
Nap vagyok ragyogok az égen
Nap vagyok magamban égek
Hold vagyok tükrözöm a fényed
Hold vagyok beragyogom lényed
Csillogok, mint csillag az égen
Csillogok az éjfekete éjben
Éj vagyok a Nap fényében
Éj vagyok a Hold tükrében
Éj vagyok a csillagfényben
Éj vagyok a tűz melegében
Nap és hold ott fenn az égen
Csillogok a feketeségben
Magam vagyok az ezernyi képben
Magam vagyok a Mindenségben
Kerecsen zuhan
Kerecsen zuhan, Kerecsen zuhan,
Lelkem egén, Lelkem egén.
Szívem suhan, Szívem suhan,
Mert bennem a fény, Bennem a fény.
Héjjahéjja…
Boldog Anyám, Boldog Anyám,
Hozzád megyek, Hozzád megyek!
Teremtő Atyám, Teremtő Atyám,
Áldott legyek, Áldott legyek!
Látlak mindig
Látlak mindig,
Most már mindig!
Látlak mindig,
Most már mindig!
Látlak mindig
Minden szememmel,
Tompa eszemmel,
Forró véremmel,
Gyűlő évemmel.
Látlak mindig
Fák lombjában,
Szép pusztában,
Sok-sok dombjában,
Hegyek ormában.
Látlak mindig
Minden mosolyban,
Éledő dobokban,
Vándorló homokban,
Erdőben, nyomokban.
Megváltott magyar
Vagyok. Megváltott magyar.
Szívemben tőröd, vadkanagyar,
Ezernyi mérges nyílhegy
Vagy mosoly, mind egy.
Széttéptél százszor,
Hogy szülessek máskor,
De maradok, s éledek, újra
Visszatérve az Úttalan Útra.
Bánod? Hidd: érdekel!
Sokszor botlik, téved el
A gyarló gyakorló,
Más ékeit bitorló.
Ellent nem állok neked,
Sőt, kezet is váltok veled,
Mérgeid mellé szert hagyok,
Mert megváltott magyar vagyok.
Barátom lennél, de százszor
Megöltél már, vagy másszor
Hazudtál ezret nekem,
Tedd, megteheted velem!
Megteheted, mert hagyom,
Pusztán, mert így akarom,
Mert szeretlek, testvérem,
Miattad is hullt a szent tűzbe vérem.
Megváltott engem az Isten,
Drágakő lesz, mi nincsen
Szívemben, megszületik majd,
S bennem ezernyi világot hajt,
Szétosztom, mi nincsből lett,
Gondolat, érzés, szavak, tett,
Mind tiéd lehet, hagyom,
Lopnod nem kell! Adom
Szívemmel, mit folyton sebzel,
Harapsz, tépsz két kezeddel,
De neked akkor is adok,
Megváltott magyar vagyok.
Vagyok. Megváltott ember,
Hideg, hosszú, sötét december,
Kiben újra, s újra fény fakad,
S így látva, megválthatod te is magad …
Minden szín
Minden szín és forma,
Ízeknek alkotója,
Végtelen jó és szépség,
Fényes és tágas térség,
Mennyei Édesanyánk,
Mosolyogj, kérünk, le ránk,
Vegyél hát öledbe,
Lelkünket szép kezedbe,
Szívünk csak terád vár,
Szerelmünk hozzád száll,
Simogass és ölelj,
Szeretetben növelj!
Hej-hej-hej!
Napmadár
Napmadár, lelkem fénye
Égen szálló végtelensége
Hozd el az időt, hozd el a véget
Kék egekből a bölcsességet
Éj madár, lelkem lénye
Holdfényben szálló végtelensége
Vidd el az időt, vidd el a véget
Alant világból a bölcsességet
Turulmadár, népem fénye
Nappal és éjjel ékessége
Hozd el az erőt, ragyogjon fényed
Éjsötéttollú fényességed
Nincs halál
Nincs halál. Nincs élet.
Nincs akadály. Nincs végzet.
Nincs szenvedés. Nincs mámor.
Nincs feledés. Sem emlék mától.
Csak én vagyok, csak én örökre
Hullik majd vérem lágy-puha kövekre
Esthajnal villan puszta öleken
Déli napfény Csillan az üvegen.
Öt elem igéző
Tűz, tisztíts meg engem,
Tűz, tisztíts meg engem,
Tűz, tisztíts meg engem,
Víz, mosdasd meg lelkem,
Víz, mosdasd meg lelkem,
Víz, mosdasd meg lelkem,
Föld, fogadj be engem,
Föld, fogadj be engem,
Föld, fogadj be engem,
Szél, fújj át rajtam,
Szél, fújj át rajtam,
Szél, fújj át rajtam,
Szerelem, légy enyém,
Szerelem, légy enyém,
Szerelem, légy enyém,
S én a tiéd vagyok!
Viharmadár
Homok és kő: mennyi erő!
Szabadon repülök a végtelenben
Rengeteg homok rengetegben
Szélparipám egyre űzöm
Leelőzöm minden nyűgöm
Szállj, szállj, Viharmadár!
Szállok
Szállok, magamban szállok,
Minden világok határán járok.
Álmodom, látom az álmomat,
Elvakít ez a vak kábulat.
Ébredek, hunyt szemmel éledek,
világot látok, igazi fényeket.
„Szállj meg engem, Égi Madár!
Szállj meg engem, Égi Madár!
Szállj meg engem, Égi Madár!
Szállj! Szállj! Szállj!” – Somogyi István dalrészlete
Sziklán állok
Sziklán állok, Istent várok,
Ősöket látok, Égbe kiáltok.
Rohanok lefelé a hegyről,
Lemondok minden kegyről,
Szárnyalok Ég felé,
Leborulok Atyám elé.
Szüleim, ó a Mennyben,
Boldog vagyok e kegyben,
Hogy gyermeketek lehettem,
Értetek megszülettem.
Táltos bika
Magamban ülve magamat várom
Ősök tudását magamban látom
Rejtekezve, ha járom a táncom
Leoldom magamról minden láncom
Ősöket szólít ősi hangom
Ősök szólanak néma hangon
Táltos bika, vörös és fekete,
Parazsat esznek, parazsat esznek
Küzdelmükben eggyé válnak
Egyik sem mozdul mégsem állnak
Ősi őzek őszi réten
Visszanéznek ős ösvényen
Végtelen erdő eredőjében
Szerelmes szerek szeretőjében
Közöttük járok, közöttük élek
Örök életű szabad lélek
Ősök tudása szívemben tárul
A káprázat végül szememmel zárul
Túléltem
Túléltem már önmagam
Megszülettem az Útra
Éjszaka lett nappalom
Az ősz figyel most a múltra
Visszatérek magamba
Havas csendet várva
Tenger cseppent tavamba
Szívemet kitárva
Látom a már a szivárványt
Itt fénylik fel bennem
Hét színnek hét világát
Hogy miért kell itt lennem
Hóbogáncsok hulltanak
Lelkembe akadva
Félelmek elmúltanak
Jó szerelmet adva
Visszavár a sivatag
Visszavár a sivatag
Homokból száll madár
Szél repteti szárnyain
Előtte nincs több határ
Ülök száraz tengeren
Szívem szabadon kószál
Homokot markol tenyerem
S lepereg élet-halál
Ölelj át, Mama-Afrika!
Visszavágyom öledbe
Szerelmem lettél Szahara
Hazatértél szívembe
